Model Number : ES0W2PSA0150
Certification : CE
Place of Origin : China
Model : ES0W2PSA0150
Part Number : 02310JFA
Description : 150W AC Power Module(Black)
Rated input voltage range : 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz
Maximum input voltage range : 90 V AC to 264 V AC, 47 Hz to 63 Hz
Rated output voltage : 12V
Maximum output power : 150 W
Product Series : S5700
Net Dimension : 270*210*80mm
Huawei ES0W2PSA0150 power module only in the S5700-28P-LI, S5710-EI, S5720 series Switch, the switch chassis matching a 150 W AC power module.
Table 2 shows the comparison of ES0W2PSA0150 and ES0W2PSD0150.
| Product Code | ES0W2PSA0150 | |
| Description | 150W AC Power Module(Black) | 150W DC Power Module(Black) |
| Rated input voltage range | 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz | -48 V DC to -60 V DC |
| Maximum input voltage range | 90 V AC to 264 V AC, 47 Hz to 63 Hz | -36 V DC to -72 V DC |
| Maximum Input current | 3 A | 6 A |
| Maximum output current | 12.5 A | 12.5 A |
| Rated output voltage | 12V | 12V |
| Maximum output power | 150 W AC | 150 W DC |
ES0W2PSA0150 Specifications | |
| Part Number | 02310JFA |
| Maximum Input current | 3 A |
| Maximum output current | 12.5 A |
| Rated output voltage | 12V |
| Attributes | Hardware |
| Category | Outsourcing |
| Product Line | Networking |
| Product Family | Switch |
| Product Category | Power Module |
| Sub Product Family | Campus Switch |
| Product Series | S5700 |
| EAN | 6920702724742 |
| UOM | PCS |
| Pack Weight(kg) | 1.2 |
| Pack Volume(m^3) | 0.005466 |
| Pack Dimension (D*W*H mm) | 295*218*85 |
| Net Dimension (D*W*H mm) | 270*210*80 |
ES0W2PSA0150 Huawei Power Module 150W AC Power Module (Black) Images |